dnes je 16.7.2024

Input:

Ministerstvo zvýší kapacity základních škol kolem Prahy

23.11.2016, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Celkem 115 nových učeben pro 3400 žáků základních škol by do roku 2023 mělo vzniknout v lokalitách kolem Prahy, které mají problém se zajištěním povinné školní docházky. O novém programu informuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vládu, která ho na svém dnešním zasedání schválila.

Během léta 2016 nechalo MŠMT provést podrobnou demografickou analýzu a vytipovat lokality s nedostatečnou kapacitou pro zajištění školní docházky. Z analýzy vyšlo celkem osm obcí v „prstenci“ kolem Prahy a dvě okrajové městské části v Praze. „Zatímco drtivá většina republiky má podle školské matriky kapacitu dostatečnou, tak právě střední Čechy mají hned několik okresů, které jsou nedostatečné,“ komentovala situaci ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, která několik škol s omezenou kapacitou osobně navštívila.

Nový program s názvem "Podpora vybraných projektů rozvoje výukových kapacit základního vzdělávání zřizovaného obcemi a dobrovolnými svazky obcí" je tak zacílen na realizaci jmenovitě určených

Nahrávám...
Nahrávám...