dnes je 22.5.2024

Input:

Ministerstvo školství připravilo manuály pro školy

1.5.2020, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes na tiskové konferenci oznámil, že resort školství již ve spolupráci s odborníky z ministerstva zdravotnictví dokončil manuály pro všechny typy škol a školských zařízení. Tyto manuály budou distribuovány do všech škol v ČR tak, aby se mohli ředitelé připravit na jednotlivé fáze uvolňování, které nastanou 11. a 25. května. „Pokud se někdo bál drakonických opatření, mohu jej uklidnit. Důležitým faktorem pro nás byla proveditelnost na českých školách,“ řekl ministr školství na tiskové konferenci.

Konkrétně se bude jednat o materiály pro mateřské, základní, střední a vyšší odborné školy. Stejně tak budou mít materiály k dispozici ředitelé základních uměleckých škol, středisek volného času a školských poradenských zařízení. Manuály budou po rozeslání do škol přístupné také na webu ministerstva. Na materiálu ministerstvo školství úzce spolupracovalo s ministerstvem zdravotnictví a jeho pracovní skupinou pro řízení uvolňování karanténních opatření v čele s epidemiologem Rastislavem Maďarem. Byly rovněž konzultovány a připomínkovány ze strany odborné veřejnosti, zejména pak ředitelů škol, zástupci školských asociací či samospráv.

„Chtěl bych poděkovat epidemiologické skupině, protože ta práce na manuálech byla velmi intenzivní. Zohledňovali jsme proveditelnost na školách, a to i co se týká nákladů, které s tím budou mít školy spojené. Myslím, že jsme našli proveditelný kompromis,“ řekl na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga. „Pokud měli ředitelé škol obavy z nějakých drakonických opatření, mohu je uklidnit. V mateřských školách by měl být relativně normální provoz, samozřejmě se zvýšenou hygienou a dezinfekcí. Děti ale nebudou muset nosit roušky. U základních škol, kam nastoupí žáci 9. tříd k přípravě na přijímací zkoušky po skupinách o patnácti členech, budou rovněž mírně zvýšené hygienické požadavky, ale ve

Nahrávám...
Nahrávám...