dnes je 2.12.2022

Input:

Mediální vzdělávání systematicky. Přihlaste se na jeden ze tří celoročních kurzů

13.9.2022, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Praktické ukázky a tipy do výuky, sdílení nápadů mezi účastníky, inspirace do hodin, debaty s experty.

Vzdělávací program JSNS společnosti Člověk v tísni v říjnu začíná s dalšími ročníky oblíbených celoročních kurzů mediálního vzdělávání, a to pro vyučující nižších ročníků ZŠ, vyšších ročníků ZŠ a pro středoškolské vyučující. Každý kurz se skládá ze série několika setkání (online i offline), během kterých vám zkušení lektoři představí metodiku JSNS spolu s vybranými lekcemi určenými právě pro mediální výchovu. 

S obsahem médií se setkávají děti už od útlého věku. A to nejen ty, které mají přístup k počítači, tabletu či mobilnímu mobilu. Jak se mají v nepřeberné nabídce fotografií, videí a různých sdělení vyznat? Jak je provést mediálním světem, který na ně možná v mnoha případech může působit jako džungle? 

Kurz pro vyučující nižších ročníků ZŠ 

Přihlaste se na kurz mediálního vzdělávání pro vyučující nižších ročníků ZŠ (pro 3. až 7. ročník) v rozsahu 40 hodin pod vedením dvojice zkušených lektorů Daniely Čechové a Tomáše Titěry. Během 7 setkání se seznámíte s metodikou JSNS na základě animovaného seriálu V digitálním světě. Kurz se zaměří na výzvy, se kterými se žáci konfrontují od počátku svého pobytu v online světě – bezpečí na internetu, sociální sítě a lajky, online hry, hesla, kyberšikana a další. Čekají vás praktické návody, jak pracovat s materiály a jak s dětmi otevřít důležitá témata týkající se digitálního světa. Na probírané téma vždy promluví i odborníci z praxe – novináři, experti na e-bezpečí nebo

Nahrávám...
Nahrávám...