dnes je 25.5.2024

Input:

Korunku 24. Zlatého Ámose získal Lukáš Lis

24.3.2017, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Česká republika má nového nejoblíbenějšího učitele. 24. korunku Zlatého Ámose z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové převzal Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav. Ten také vyhrál titul Ámos sympaťák, jehož hlasování poprvé organizoval dětský kanál České televize. Do letošního ročníku přihlásili žáci 78 oblíbených pedagogů, což je rekord v historii celé ankety.

O korunku ve finále ankety bojovalo šest nejlepších: Radka Dlabalová ze Základní školy Rokycany, Hana Kolpaková ze Základní školy Miloše Šolleho v Kouřimi, Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav, Pavel Novák ze Základní a mateřské školy a MŠ Kameničky, Alena Šedivá z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře a Michal Zajíček ze Základní školy Stěbořice.

 "Je to jedinečná anketa, ve které se ukazuje, jak krásně funguje vztah mezi dětmi a učiteli. Na rekordním počtu nominovaných má taky zásluhu i ČT:D. Věřím, že v příštím roce budeme mít ještě více kandidátů na Zlatého Ámose, řekla k anketě ministryně Valachová. 

Před vyhlášením absolutního vítěze

Nahrávám...
Nahrávám...