dnes je 25.5.2024

Input:

Když učitelé soutěží aneb Škola hrou ve století informatiky

20.3.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V pondělí 19. března vyvrcholila slavnostním finálovým kolem, které proběhlo v Praze, celostátní přehlídka digitálních výukových objektů DOMINO. Soutěž už posedmé uspořádal ve spolupráci se svými partnery Národní institut pro další vzdělávání.

Celkové prvenství a cenu pro vítěze si odnesla za kreativní a tvůrčí zpracování mezioborové didaktické hry Hana Dobrozemská ze Základní školy Břidličná z okresu Bruntál. Mimořádnou cenu za vytvoření poslechového portálu pro výuku německého jazyka získal Miroslav Pěnička ze Základní školy T. G. Masaryka v Lomnici nad Popelkou, Cenu publika obdržel Karel Rejthar ze Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy,a to za webovou aplikaci Netradiční volební vizualizace.

Finálový den soutěžní přehlídky DOMINO 2017 slavnostně zahájili ředitelka NIDV Helena Plitzová, ředitelka odboru dalšího vzdělávání a péče o pedagogické pracovníky MŠMT Klára Bezděková a zakladatel soutěže DOMINO Milan Hausner.

"Finalisté soutěže přichystali v hale před zasedací místností prezentace svých soutěžních objektů a postupně je představovali jak zájemcům z řad diváků, tak především členům odborné poroty. Paralelně probíhala v hlavním sále konferenční část soutěže, v níž vystoupil Miroslav Dvořák ze společnosti Microsoft, Daniela Růžičková z Národního ústavu pro vzdělávání, Petr Naske z České národní koalice pro digitální pracovní místa a Michal Kaderka ze společnosti Eduin," představila průběh soutěže ředitelka NIDV Helena Plitzová.

Zájem ze strany diváků i soutěžících byl také o dva doprovodné workshopy vedené Emilem Millerem z Katedry informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a lektorkou Janou Adam.

Po polední přestávce

Nahrávám...
Nahrávám...