dnes je 13.6.2024

Input:

Kdo postoupí do semifinále Zlatého Ámose?

23.2.2022, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V neděli 20. února skončilo regionální kolo 29. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Zúčastnilo se ho celkem 54 žákovských týmů, které obhajovaly navržené pedagogy.

"Obhajoby musí být zajímavé, originální, poutavé, prostě takové, aby přesvědčily porotu o tom, že je nominovaný pedagog oblíbený. V minulých letech obhajobu prezentovali žáci osobně před porotou, letos už podruhé online. Videa a prezentace osobní setkání nenahradí, ale má také jednu velkou výhodu,“ říká zakladatel ankety a předseda poroty Slávek Hrzal. „Každá obhajoba je neobvyklou a krásnou gratulací k vítězství. Dokumentem, který by si měl každý učitel uložit do svého učitelského archivu,“ pokračuje Hrzal a dodává, že každý, kdo prošel regionálním kolem, je už nyní vítězem - vítězem u svých žáků - a to je vítězství ze všeho nejdůležitější.

Porotci viděli řadu téměř profesionálně zpracovaných videí a prezentací. Všichni žáci si dali na obhajobě záležet. Dokázali například krátkým příběhem, scénkou nebo písní vtipně a

Nahrávám...
Nahrávám...