dnes je 23.2.2024

Input:

Experti hodnotili naplňování Strategie vzdělávání 2020

12.4.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

U příležitosti zveřejnění externího hodnocení dosavadního naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 (Strategie 2020) se dnes na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil odborný seminář. Hlavními tématy semináře byly tři klíčové priority ​Strategie 2020: snižování nerovností ve vzdělávání, podpora kvalitní výuky a učitele jako jejího klíčového předpokladu a odpovědné a efektivní řízení vzdělávacího systému.

Členové expertní skupiny na semináři představili výsledky vyhodnocení naplňování Strategie 2020 v polovině její platnosti, ​přičemž tato hodnotící zpráva byla dvanáctičlenným expertním týmem zpracováno v průběhu roku 2017. "Seminář představuje podrobnější prezentaci odborneho hlediska na dosavadni naplnovani Strategie, ktere pripravila skupina expertu. Tyto vystupy prinaseji pro MSMT dulezite poznatky pro další směřování Strategie 2020," uvedl státní tajemník MŠMT Jindřich Fryč. 

Expertní tým považuje strategické priority vymezené ve Strategii 2020 nadále za vysoce relevantní a stále aktuální. Stejně tak hodnotící tým

Nahrávám...
Nahrávám...