dnes je 19.6.2024

Input:

Evropský den jazyků 2019: Speakdating v Lucerně

23.9.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Evropský den jazyků je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Z iniciativy Rady Evropy se od roku 2001, což byl Evropský rok jazyků, slaví každoročně 26. září. Každý, koho cizí jazyky baví, si tak může v tento den od 16 do 20 hodin sednout na pět minut k učiteli cizího jazyka a popovídat si s ním nebo se naučit pár frází, a to v rámci tradičního Speakdatingu, který se koná v pražské Galerii Lucerna. Vstup je zdarma.

Hlavní cíle EDJ:

  • zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti jazykového vzdělávání, podpořit vícejazyčnost a mezikulturní porozumění;
  • propagovat jazykové a kulturní bohatství Evropy;
  • povzbudit celoživotní jazykové vzdělávání ve škole i mimo ni.

Webová stránka věnovaná EDJ: http://edl.ecml.at/  je dostupná v 35 jazycích (včetně češtiny) a jsou na ní v kalendáři EDJ zaregistrovány stovky akcí. Akce EDJ, které probíhají v Evropě a stále více i na dalších kontinentech, organizují většinou školy, univerzity, jazykové a kulturní instituce, asociace a také překladatelské kanceláře Evropské komise.

Národním kontaktem pro získání propagačních materiálů je Ing. Kateřina Kubátová (katerina.kubatova@msmt.cz). Zasílání požadovaných propagačních materiálu začne v průběhu srpna a bude trvat do 26. září 2019 – Evropského dne jazyků.

Pokud v rámci EDJ chystáte nějakou aktivitu nebo událost, nezapomeňte ji zaregistrovat zde: https://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/language/cs-CZ/Default.aspx

Novinky Evropského dne jazyků 2019

Příručka pro jazykovou výzvu

Evropské centrum moderních jazyků vyvinulo language challenge handbook (Příručku pro jazykovou výzvu). Language challenge handbook obsahuje sérii 51 „výzev“, které motivují studenty k tomu, aby vyšli ze

Nahrávám...
Nahrávám...