dnes je 24.5.2024

Input:

Evropská komise navýšila roční rozpočet Erasmus+

20.3.2023, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Komise přijala revidovanou verzi pracovního programu pro Erasmus+ na rok 2023 s dosud nejvyšším ročním rozpočtem v jeho historii.

Celkový rozpočet programu na tento rok navýšen na celkovou částku 4,43 miliardy eur, což je nejvyšší roční rozpočet, kterého kdy program Erasmus+ dosáhl.

Navýšený rozpočet celkově posílí priority programu Erasmus+ týkající se začleňování, aktivního občanství a demokratické účasti a zelené a digitální transformace v EU i na mezinárodní úrovni.

Revidovaný pracovní program (tzv. Work programme) zahrnuje prostředky ve výši 100 milionů eur, které byly původně vyčleněny pro rozpočet na rok 2027, aby program už letos podpořil projekty, které prosazují vzdělávací činnosti a usnadňují začlenění osob prchajících před válkou na Ukrajině do jejich nového vzdělávacího prostředí, jakož i na činnosti na podporu organizací, účastníků vzdělávání a zaměstnanců na Ukrajině. Předpokládané finanční prostředky posílí činnosti zavedené pro Ukrajince prchající před válkou prostřednictvím dodatečné podpory pro organizace přijímající podporu z programu Erasmus+. Financované činnosti mohou sahat od jazykových a kulturně integračních kurzů, nástrojů jazykového vzdělávání určených pedagogům nebo účastníkům vzdělávání až po stipendia nebo obecnou finanční podporu ve

Nahrávám...
Nahrávám...