dnes je 15.4.2024

Input:

Elektronicky se na střední přihlásilo 135 000 uchazečů

22.2.2024, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Na 135 tisíc uchazečů o studium na střední škole podalo přihlášku s využitím nového elektronického systému DiPSy, a to buď plně elektronicky nebo výpisem. Z celkem 150 000 přihlášených, jejichž přihlášky jsou nyní v systému, tak elektronickou cestu při přihlašování využilo přibližně 90 % všech uchazečů. Přesný počet přihlášených bude znám poté, co ředitelé škol do systému zadají všechny přihlášky, které přišly v klasické listinné podobě. Podat přihlášku prostřednictvím DiPSy mohli uchazeči a jejich rodiče od 2. do 21. února 2024.

Vysoké procento přihlášek, které uchazeči a jejich rodiče podali elektronicky, významně předčilo všechna očekávání. Je důkazem toho, že mé rozhodnutí o digitalizaci přijímacího řízení bezprostředně po mém nástupu do funkce ministra školství bylo správné. Chci poděkovat všem uchazečům a rodičům za důvěru a ochotu využít nový digitalizovaný způsob podávání přihlášek hned v prvním roce jeho spuštění a ředitelům a dalším zaměstnancům škol za součinnost a spolupráci na cestě, která přijímací řízení posouvá do 21.století, “ uvedl ministr školství Mikuláš Bek. Finální hodnocení však bude podle ministra možné až po skončení celého procesu přijímacího řízení. 

Elektronické přihlašování na střední školy se týkalo maturitních i nematuritních oborů. Kromě více než sto tisíc deváťáků se na střední školy hlásily také desetitisíce dalších uchazečů, například zájemců o víceletá gymnázia, žáků středních škol, kteří chtějí změnit obor, nebo uchazečů z řad dospělých hlásících se do dálkového, zkráceného nebo večerního studia. „Díky digitalizaci budeme mít vůbec poprvé také celkový přehled o tom, jaký je zájem o různé obory ze strany uchazečů napříč republikou,“ dodal ministr.          

Pro rodiče a školy byly zřízeny informační telefonní linky, kam se mohli při podávání přihlášek obrátit o radu. Od 1. do 20. února bylo na lince ministerstva pro rodiče vyřízeno více než 6200 dotazů, na lince

Nahrávám...
Nahrávám...