dnes je 16.6.2024

Input:

Druhé jednání Konventu se zabývalo digitalizací přijímacího řízení

8.9.2023, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V pořadí druhé jednání Národního konventu o vzdělávání se uskutečnilo v pátek 8. září 2023 od 9:30 v jednacím sále Senátu Parlamentu České republiky. Hlavním bodem programu byla digitalizace přijímacího řízení a Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky 2023–2027.

„Celé léto jsme intenzivně pracovali na novelizaci školského zákona, která umožní digitalizaci přijímacího řízení na střední školy a zvýšení počtu přihlášek z dosavadních dvou na tři včetně jejich prioritizace. Na podpoře návrhu se již shodli zástupci všech parlamentních stran, kteří na tvorbě předpisu spolupracovali, a nyní jsme jej podrobili oponentuře na jednání Národního konventu o vzdělávání. Do legislativního procesu půjde cestou poslaneckého návrhu. Pokud ho podpoří poslanci všech stran, měli bychom zvládnout digitalizaci již pro přijímací řízení na jaře 2024,“ řekl po jednání Národního konventu o vzdělávání ministr školství Mikuláš Bek.

"Digitalizaci přijímacího řízení považuji za krok správným směrem a jsem rád, že jsme tento návrh novely mohli na konventu projednat s odbornou veřejností. Pevně věřím, že po schválení Poslaneckou sněmovnou projde novela hladce také u nás v Senátu a přinese již v tomto školním roce spravedlivější a méně stresující průběh přijímacího řízení", doplnil 1. místopředseda Senátu Jiří Drahoš.

Digitalizace příjímacího řízení, navýšení počtu přihlášek a jejich

Nahrávám...
Nahrávám...