dnes je 24.5.2024

Input:

Dotaz: Vyplacení odstupného při výpovědi

15.5.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Platí povinnost vyplatit odstupné i v případě, že výpověď podává zaměstnanec? V jakém zákoně či vyhlášce toto zjistím?

Odpověď:

Nárok na výplatu odstupného upravuje ustanovení § 67 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Podle tohoto ustanovení zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) (organizační důvody) nebo dohodou z týchž

Nahrávám...
Nahrávám...