dnes je 24.5.2024

Input:

Dotaz: Pracovní poměr pedagogického pracovníka

17.2.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Může v MŠ, ZŠ a SŠ pracovat pedagogický pracovník pouze v pracovním poměru (PS, DPP, DPČ) nebo i smluvně na fakturu? Je to stejné u státní i soukromé školy?

Odpověď:

Podle ustanovení § 2 odst. 1 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, pedagogickým pracovníkem je ten, kdo koná přímou pedagogickou činnost podle školského zákona a je zaměstnancem právnické osoby, která

Nahrávám...
Nahrávám...