dnes je 20.4.2024

Input:

Dokument o dětech z dětských domovů míří do škol

3.3.2020, Zdroj: Mimo domov

Nahlédněte s vašimi žáky a studenty do života těch, kteří vyrůstali bez rodinného zázemí. Edukační film DOSPĚLÝM ZE DNE NA DEN s besedou je unikátní projekt neziskové organizace Mimo domov. Cílem besed je seznámit studenty s příběhy mladých lidí, kteří prožili velmi složité dětství a mají komplikovaný start do dospělého života. Projekce mapuje příběhy několika dnes již dospělých lidí, kteří se podělili o zkušenosti ze svého života.

„Všichni se museli vypořádat s tím, že nepoznali rodičovskou lásku, čekal je velmi těžký start do dospělého života, zažili vzestupy a pády, samotu. Každý z nich si s tím poradil po svém,“ říká Klára Chábová, předsedkyně spolku Mimo domov. Promítání dokumentu s krátkou besedou v rámci tour seznámí studenty s aktéry filmu a ukáže, jaké životní osudy a těžkosti mohou potkat jejich vrstevníky bez kvalitního rodinného zázemí. „Besedu se studenty jsme již realizovali na několika školách, vždy s velmi pozitivní zpětnou vazbou u žáků i pedagogů,“ doplňuje Chábová.

O svých začátcích v dokumentu vypráví i Olga, která v dětském domově vyrůstala se sestrou. „Při odchodu z dětského domova jsem dostala deset tisíc korun na bydlení a obživu. Jenže jsem si s ničím

Nahrávám...
Nahrávám...