dnes je 20.5.2024

Input:

Digitálním světem bezpečně už od nižších ročníků ZŠ

2.11.2021, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Animovaný seriál V digitálním světě z portálu JSNS.CZ nabízí vyučujícím návod, jak mluvit o bezpečném pohybu v online prostoru i s mladšími školními žáky.

Bezpečnost na internetu. Ochrana dat. Silná hesla. Kyberšikana. Sociální sítě. Online hry. Více času stráveného s technologiemi (nejen) během distanční výuky přináší zároveň otázky, jak o tématu chytrého a bezpečného pohybu v digitálním světě mluvit i s nejmladšími dětmi. A to i během výuky. Jak na každodenní pobyt v online prostoru vysvětluje srozumitelně seriál V digitálním světě.

Patnáctidílný seriál V digitálním světě skrze krátká dvouminutová animovaná videa otevírá poutavým způsobem témata, která se týkají života každého dítěte. Pro vyučující je pak v rámci lekcí připravena řada doprovodných materiálů vhodných právě pro výuku nižších ročníků ZŠ. Veškeré materiály najdou vyučující také přehledně ve stejnojmenné příručce V digitálním světě. Tu lze objednávat zdarma na portálu JSNS, kde je také zároveň i ke stažení v PDF formátu.

Inspirace pro vyučující 

Metodiku, příručku a praktické návody na práci se sadou lekcí V digitálním světě představí JSNS vyučujícím i na webináři, který se bude konat 25. listopadu. Webinář je zdarma a primárně je určen vyučujícím nižšího stupně základních škol, kteří chtějí svoji

Nahrávám...
Nahrávám...