dnes je 18.5.2024

Input:

DigiKoalice podporuje spolupráci v digitálním vzdělávání

25.11.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V pátek 22. listopadu se uskutečnilo výroční setkání členů Digikoalice, které zorganizovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Digikoalice je platforma MŠMT, která v současné době propojuje 185 organizací, jejichž společných cílem je rozvoj digitálního vzdělávání v Česku.

Cílem setkání bylo identifikovat synergie a možnosti spolupráce aktérů v oblasti digitálního vzdělávání v roce 2020. „Dnešní výroční setkání DigiKoalice by mělo být ukázkou toho, jak si vzájemně naslouchají soukromý sektor, veřejný sektor, školy a další partneři,“ zmínil předseda DigiKoalice Jaroslav Faltýn.

Hlavním programem akce byly diskuzní workshopy, kde účastníci intenzivně debatovali o pěti hlavních tématech, kterými byly:

  • podpora učitelů MŠ a ZŠ v digitálních tématech, 
  • umělá inteligence, 
  • kybernetická bezpečnost a chybějící lidské kapacity,
  • digitální infrastruktura škol, 
  • synergie při pořádání akcí a konferencí v roce 2020. 

Každý workshop byl veden moderátorem z relevantní členské organizace DigiKoalice, byli to například zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Úřadu vlády ČR, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, Českého vysokého učení technického, Národního ústavu pro vzdělávání, NET CISCO Academy programu, Jednoty školských informatiků a Střední průmyslové školy elektrotechnické v Ječné ulici v Praze. Nejzajímavější postřehy z jednotlivých

Nahrávám...
Nahrávám...