dnes je 24.5.2024

Input:

Desátý ročník Ceny Gratias Tibi zná své finalisty

8.6.2023, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Do jubilejního ročníku Ceny Gratias Tibi, kterou pořádá vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, se přihlásilo 83 projektů. Porota vybrala celkem devět finalistů. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 26. září na slavnostním předávání v divadle Vzlet.

Cena Gratias Tibi oceňuje mladé lidi, kteří aktivně mění okolní svět k lepšímu, a to ve třech věkových kategoriích: základní školy, střední školy a lidé do 30 let. Vítěze jednotlivých kategorií vybírá porota. Každoročně se ale uděluje také Cena veřejnosti, o jejímž vítězi rozhodnou lidé prostřednictvím online hlasování, které organizátoři spustí v polovině září.

„Letos jsme obdrželi 83 nominací, což je více než v předešlém roce. Máme z toho velkou radost především proto, že to značí neutuchající snahy mladých lidí měnit věci k lepšímu. Gratulujeme všem finalistům, ale zároveň moc děkujeme všem nominovaným projektům za to, že se nebojí brát věci do vlastních rukou,“ říká Linda Šilingerová, koordinátorka Ceny Gratias Tibi

Projekty, které se neprobojovaly do finále, mají ještě šanci získat zvláštní uznání Člověka v tísni za

Nahrávám...
Nahrávám...