dnes je 26.1.2023

Input:

Člověk v tísni hledá budoucí LEADry a LEADryně

7.11.2017, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Jeden svět na školách, program společnosti Člověk v tísni, odstartoval nábor do třetího ročníku soutěže "Hledá se LEADr". Účelem vzdělávací soutěže s prvky reality show je přispět k rozvoji a kultivaci našeho společenského a politického prostředí cestou vyhledávání mladých lidi s žádoucími vlastnostmi budoucího lídra a následné podpory rozvoje jejich potenciálu.

Soutěž je určena pro 17-25 leté zájemce, kteří mají vizi řešení konkrétního problému ve svém okolí a případně do budoucna uvažují o působení v komunální politice.Jednotlivé díly „Hledá se LEADr.“ budou na jaře 2018 odvysílány prostřednictvím internetové televize Stream.cz.

Jedná se již o třetí ročník soutěže. První fázi tvoří nábor zájemců, který potrvá do 19. listopadu. V průběhu prosince a ledna je pro všechny účastníky připravena série třídenních víkendových workshopů a konzultací s mentory. Soutěžící se během nich budou vzdělávat v oblasti  projektového managementu, zdokonalovat ve svých prezentačních dovednostech a schopnosti poradit si ve stresujících situacích. Dostane se jim také příležitosti probrat se stávajícími politiky důvody, které je vedly ke vstupu do státní správy, co jim aktivní veřejná činnost přinesla a s jakými úskalími se profesně i osobně setkávají.

Vítězka či vítěz získá stáž či školení (v ČR i zahraničí), které si zvolí podle svých zájmů. Člověk v tísni věnuje na pokrytí nákladů této stáže částku až do výše 30 000 Kč. Všem účastníkům zajišťuje v průběhu soutěže ubytování i dopravu.

Na konci ledna čeká soutěžící představení vlastních projektů před porotou. Tu budou muset přesvědčit o svém „lídrovském“ potenciálu. Posuzován bude zejména všeobecný přehled, orientace ve společenských a politických tématech, prezentační dovednosti, schopnost obhájit si vlastní názor, ale i další předpoklady. Stejně jako v předchozích dvou ročnících zasednou v porotě významné osobnosti mediálního a společenského života; novinářka a moderátorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková, redaktorka týdeníku Respekt Silvie Lauder spolu s novinářem a politickým komentátorem Jindřichem Šídlem.  Čtveřici porotců doplní iniciátor soutěže a ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota. Porota vybere celkem šest postupujících.

„Z dat našeho výzkumu realizovaného v letošním roce ve spolupráci s agenturou Median vyplývá, že více než polovina středoškoláků považuje za největší problém České republiky její politickou reprezentaci,“ říká Karel Strachota a dodává: „Soutěž je příspěvkem ke  kultivaci společensko-politického prostředí, chceme motivovat schopné mladé lidí k politické angažovanosti. Česká republika nové, mladé, slušné, zodpovědné a kompetentní politiky potřebuje.“

V únoru 2018 budou mít

Nahrávám...
Nahrávám...