dnes je 16.4.2024

Input:

Čeští studenti míří do Francie

2.9.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V neděli 1. září 2019, jako již pravidelně od obnovení českých sekcí ve Francii v roce 1990, vypravilo MŠMT autobusy pro 30 studentů a studentek z různých částí České republiky, kteří budou absolvovat další školní rok studia v českých sekcích na lyceích v Dijonu a v Nmes.

České sekce ve Francii jsou unikátní česko-francouzský vzdělávací program, založený již roku 1920. Od svého založení české sekce ve Francii kopírují dějinné zvraty. Po svém otevření ve 20. letech minulého století sklidily sekce okamžitý úspěch, který neumenšilo ani jejich trojí dočasné uzavření, ke kterému došlo nejprve během 2. světové války a následně pak ještě dvakrát v období komunismu.

V případě úspěchu ve dvoukolovém výběrovém řízení odjíždějí studentky a studenti na Carnotovo lyceum do Dijonu či na Lyceum Alphonse Daudeta do Nmes. České sekce představují jeden ze stěžejních pilířů česko-francouzské spolupráce, neboť vzdělávají mladé české studenty a studentky, kteří se po návratu do České republiky stávají přirozenými šiřiteli francouzského jazyka a kultury. Pro Českou republiku jsou pak tito mladí lidé s frankofonním vzděláním velkým přínosem pro rozvoj intelektuální úrovně země.

Garantem projektu je společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy Francouzské

Nahrávám...
Nahrávám...