dnes je 18.4.2024

Input:

Čeští středoškoláci opět se svými znalostmi mezi světovou špičkou

18.10.2016, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Nejlepší čeští a slovenští středoškoláci, jako v posledních letech již tradičně, dosáhli výborných výsledků v mezinárodních zkouškách Advanced Placement (tzv. AP Exams). V roce 2016 skládalo AP zkoušky přes 2 miliony studentů z téměř 22 000 středních škol z celého světa a jejich průměrná dosažená známka byla 2,87 (na pětibodové stupnici je nejlepší známkou 5).

Z letošních 26 studentů  skládajících AP zkoušky prostřednictvím Centra pro talentovanou mládež (CTM) Češi získali průměrnou známku téměř o bod vyšší než je celosvětový průměr -  3,75. V některých oborech byli dokonce na absolutní špičce, např. v AP Microeconomics  všichni naši studenti získali maximální hodnocení 5!

AP zkoušky se konají celosvětově každoročně vždy v květnu na vybraných školách. V České republice je od roku 2014 certifikováno pro skládání AP zkoušek pět pražských gymnázií, která figurují v prestižním světovém seznamu certifikovaných AP škol College Board. Zkoušky ale mohou skládat i studenti jiných českých škol, pouze v době konání zkoušky musí přijet na danou školu, kde zkoušku složí. AP zkoušky jsou zkoušky z odborných předmětů (matematiky, biologie, fyziky ...), které testují znalosti, pochopení předmětu a mezioborových souvislostí v angličtině na úrovni komplexního učiva střední školy a prvního ročníku vysoké školy. Příprava na AP zkoušky vyžaduje motivaci, disciplínu a zhruba 10 hodin studia týdně navíc. Příprava prostřednictvím CTM Online programu není závislá na místě bydliště či studia, probíhá totiž online a na zkoušku se tak mohou připravit studenti z celé České republiky. Studenti, kteří ve zkoušce uspějí, získají

Nahrávám...
Nahrávám...