dnes je 23.2.2024

Input:

České školy zazářily v prestižní evropské soutěži o vzdělávacích projektech

7.3.2018, Zdroj: ČTK

Bezpečně používat digitální technologie v běžném životě a programovat nebo vytvářet fiktivní evropský národní park. To vše se naučili žáci dvou českých škol během spolupráce s evropskými spolužáky na projektech eTwinning, které mezinárodní porota vyhodnotila jako nejlepší ve své kategorii. Do letošního ročníku soutěže o Evropské ceny eTwinning se přitom přihlásilo na 700 evropských vzdělávacích projektů. Porotci vybrali vítěze ve 3 věkových kategoriích a udělili také 8 speciálních cen.

Hned dvě české školy jsou mezi vítězi letošního ročníku Evropských cen eTwinning 

V kategorii 12-15 let zvítězil projekt „ICT World 2017”, kterého se zúčastnili žáci ZŠ Komenského Trutnov. Kromě nich se na realizaci projektu podílely také školy z Německa, Francie, Lotyšska, Španělska a Finska. Jeho záměrem bylo podpořit žáky v samostatné a tvůrčí práci v mezinárodním kontextu. Žáci se díky projektu naučili mimo jiné programovat, kódovat a vytvářet animace s pomocí programů Scratch a Geogebra.

Vítězný projekt v kategorii 16-19 let „National parks - international treasure“ realizovali učitelé a žáci Gymnázia Kroměříž ve spolupráci se školami v Polsku, Slovensku, Albánii a Španělsku. Jeho tématem byly národní parky a ochrana přírody. Žáci nejprve studovali národní parky z různých úhlů pohledu a pak

Nahrávám...
Nahrávám...