dnes je 22.5.2024

Input:

České hlavičky 2019 mají své vítěze

22.10.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Včera proběhlo v Brně slavnostní udělování cen České hlavičky za nejlepší odborné práce středoškoláků. Slavnostního předání na galavečeru se zúčastnili například předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, ministr školství Robert Plaga, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, poslanec Pavel Juříček a další osobnosti veřejného života.

Projekt České hlavičky je odvozen od mateřského projektu Česká hlava, který má v současné době dobře fungující mediální kampaň zaměřenou na popularizaci vědy v České republice a daří se mu zvyšovat společenskou prestiž vědeckých a technických pracovníků. Je završen pravidelným udělováním Národní ceny vlády Česká hlava a dalšími cenami z oblasti vědy a techniky.

Předmětem několika jednání a konzultací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se zástupci vedení firmy Česká hlava, s.r.o. v roce 2006, bylo navrhnout nové iniciativy na oceňovaní talentovaných žáků, především v technických a přírodovědných oborech, a participovat na dalších aktivitách realizovaných v projektu Česká hlava. Výsledkem společných jednání se stala realizace soutěže České hlavičky, která odstartovala a završila svůj úspěšný 1. ročník v roce 2007.

Projekt České hlavičky je ucelený program zaměřený na podporu nadaných studentů v technických a přírodovědných oborech, na zvýšení zájmu mladých lidí o studium těchto oborů na středních a vysokých školách a rozvíjení zájmu o tyto obory, případně i o vědeckou kariéru. Je zaměřen na středoškolskou mládež. Je organizován a realizován společností Česká hlava PROJEKT, z.ú.. a ve

Nahrávám...
Nahrávám...