dnes je 23.5.2024

Input:

Cena Gratias Tibi oceňující aktivní mladé lidi do 30 let zná své finalisty

15.5.2024, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Do 11. ročníku Ceny Gratias Tibi pořádané vzdělávacím programem Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni bylo nominováno 75 projektů. Porota vybrala celkem devět finalistů. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 24. září na slavnostním předávání v pražském divadle Vzlet.

Cena Gratias Tibi oceňuje mladé lidi, kteří aktivně mění okolní svět k lepšímu, a to ve třech věkových kategoriích: základní školy, střední školy a lidé do 30 let. Vítěze jednotlivých kategorií vybírá porota složená ze zástupců dobročinných organizací a partnerů projektu.

„Porotci se ve svém výběru snažili zohlednit několik kritérií, mezi nimi například dlouhodobější perspektivu projektu, originalitu, aktuálnost tématu, míru vlastního zapojení či přínos pro okolí. Výběr byl ale jako každý rok těžký a ocenění by si zasloužily všechny nominované projekty. I z toho důvodu umožňujeme projektům opakované nominace i v dalších ročnících,“ vysvětluje koordinátorka Ceny Gratias Tibi Linda Šilingerová.

Každoročně se uděluje také Cena veřejnosti, o jejímž vítězi budou moct lidé rozhodovat od srpna prostřednictvím online hlasování na webu gratiastibi.cz.

Projekty, které se neprobojovaly do finále, mají ještě šanci získat zvláštní uznání Člověka v tísni za nejlepší environmentální projekt. A i v letošním roce bude udělena Cena za výrazný lidskoprávní počin, kterou obdrží zahraniční projekt z některé ze zemí, kde Člověk v tísni pomáhá. 

Kategorie základní školy

V nejmladší kategorii porota vybrala bechyňský projekt Johanky

Nahrávám...
Nahrávám...