dnes je 23.5.2024

Input:

Až 100 tisíc dětí se chystá na přijímačky, stále dohánějí učivo z doby zavřených škol

17.1.2022, Zdroj: ADison

Základní školy letos budou opouštět silné populační ročníky. To výrazně zvýší převis uchazečů na nejvíce žádaných oborech. Jen 9. třídy letos opustí zhruba 100 tisíc dětí, další desítky tisíc budou zkoušet přijímačky na víceletá gymnázia. Velká část dětí přitom stále dohání učivo z doby zavřených škol, pomáhají jim v tom specializovaná doučování i vzdělávací portály.

Přes 100 tisíc žáků 9. ročníků opouští základní školy a velká část z nich se připravuje na blížící se přijímací zkoušky na střední školy. Ty proběhnou na většině škol v dubnu, střední školy přitom očekávají velký zájem studentů. Do 9. tříd totiž dospěly děti ze silných populačních ročníků. „Převis zájmu na těch nejoblíbenějších školách tak bude ještě větší než v minulosti, u některých škol uspěje třeba jen jeden z 10 kandidátů,“ říká šéfredaktorka Nakladatelství Fraus Radka Šmahelová.

Velkým problémem pro podstatnou část dětí přitom stále zůstává loňské uzavření škol. Některé školy zvládly přechod na on-line výuku lépe, jiné hůře. „Uzavření škol v loňském školním roce ještě více prohloubilo kvalitu výuky, to se projeví i při přijímačkách. Ještě větší roli než kdykoli předtím tak hraje individuální příprava,“ vysvětluje Radka Šmahelová.

Ta přitom čeká nejen deváťáky, ale i děti z 5. a 7. ročníků chystajících se na víceletá gymnázia. I tyto ročníky jsou populačně velmi silné a víceletá gymnázia tak může letos zkoušet dalších několik desítek tisíc dětí. „Při přípravě na přijímačky jsou oblíbená individuální doučování, ta jsou však poměrně drahá a nemůže si je dovolit každý. Velmi vhodným doplňkem jsou proto i vzdělávací portály,“ přidává lektorka přípravných kurzů na přijímačky Gabriela Nováková.

Zájem o dodatečné procvičování učiva, který výrazně vzrostl v době zavřených

Nahrávám...
Nahrávám...